Jak pisać dobre teksty pod SEO i jak zweryfikować ich poprawność.

Teksty pod SEO

Rzeczą oczywistą jest, że dobry content na stronie, to jeden z najważniejszych czynników w procesie pozycjonowania. Napiszę tu, jak sprawdzam poprawność treści z punktu widzenia SEO i jak taką treść wprowadzam do wyników wyszukiwania Google.

Najważniejszą zasadą jest unikatowa treść, jeżeli piszesz teksty pod SEO i jak zweryfikować ich poprawność. to nie kopiuj treści z innych stron. Nie oznacza to, że nie możesz napisać tekstu na podstawie innego, ale musi być on twojego autorstwa. Jeżeli już coś piszemy, to w zamyśle jest promowanie przynajmniej jednej frazy, na której nam zależy. Ilość fraz, zależy od ‘proporcji’ długości fraz do tekstu, jest to tzw. nasycenie. Tekst powinien mieć przynajmniej 300 słów, przy takiej długości, osobiście promuję jedną frazę, nie dłuższą, niż dwa, trzy, czasem cztery wyrazy w przypadku wpisów na blogu. Troszkę inaczej podchodzę do stron opisowych typu ‘o nas’, ale o tym innym razem. I jeszcze jedna istotna sprawa, jak piszesz teksty pod SEO, uważaj, aby zdania nie były za długie, chodzi o czytelność. Tyle na temat pisania.

Optymalizacja tekstu pod wyszukiwarki.

Teraz opiszę aspekt techniczny, czyli dostosowanie pod indeksowanie przez Google. W tym przypadku, najprościej jest wykorzystać WordPress-a i wtyczkę Yoast SEO. Zaczynamy analizę od wpisania wybranej frazy, wtyczka obliczy nam jej zagęszczenie. Wyniki na poziomie 1-3% są tu pożądane. Ustawiamy również meta opisy, pamiętając aby znajdowało się tam słowo kluczowe. Dobry tekst powinien posiadać również obraz (y), pamiętaj o ich opisie, również fraza jest pożądana. Dobrze jest umieścić jakiś link wychodzący, wtyczka określi czy jest ok. U mnie nadal sprawdza się dodanie przynajmniej jednego nagłówka w tekście, typu H2. Wtyczka też sprawdzi czy umieściłeś frazę w adresie URL i w tytule. Generalnie, kierując się tymi podpowiedziami, możesz mieć pewność, że dany wpis zostanie zaindeksowany, a w przypadku mniej popularnych słów kluczowych, może szybko trafić w TOP10. Po publikacji wpisu, robię jeszcze jeden myk w NDW, sekcja indeksowanie, posiada możliwość pobrania jako Google. Jest to przesłanie prośby o zaindeksowanie. Szczegóły mam zamiar opisać przy tekście o Google Search Console.

teksty pod SEO

Mam nadzieję, że wpis pomoże Ci w pisaniu prawidłowych treści i szybkiej indeksacji przez Google.